duhok-xzmat
♥️【★】 【★】پولیسێت مالپه‌ری بدیڤ ته‌ ڤه‌ خو توماربکه‌【★】♥️【★】♥️

Join the forum, it's quick and easy

duhok-xzmat
♥️【★】 【★】پولیسێت مالپه‌ری بدیڤ ته‌ ڤه‌ خو توماربکه‌【★】♥️【★】♥️
duhok-xzmat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» ئیمێلێ یاهوو (Yahoo Email) فێرکرنا دروستکرنا
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptyFri Jun 29, 2012 4:09 am by admin

» کود12 ریکلام
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptyFri Jun 29, 2012 4:07 am by admin

» lara m
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptyWed May 30, 2012 3:49 pm by admin

» چه‌وا ئیمێله‌کێ هوتمێل بو خو دروستکه‌ی
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptySat Jan 14, 2012 3:47 am by admin

» Gelo Tirkiye çima dostê Îranê û dijminê Îsraîlê ye?
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptySat Jan 14, 2012 3:20 am by admin

» Ronahi TV’
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptySat Jan 14, 2012 3:19 am by admin

» Serok Barzanî pirotukoleka dîrokî digel Ferensa morkir
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptyWed Nov 30, 2011 6:25 am by shvan_guli

» موزیکه‌کا خه‌مگین
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن EmptyWed Nov 30, 2011 6:14 am by shvan_guli

Top posters
admin (156)
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_vote_lcap پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_voting_bar پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_vote_rcap 
shvan_guli (31)
 پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_vote_lcap پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_voting_bar پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن I_vote_rcap 
shvan.nl (10)
niwar (4)
bewar-duhoki (2)
دا ر زين (2)
support-kurd (2)
sheto (1)
lara m (1)

بابه‌تێن مالپه‌ری
Loading
پیڤانا حه‌ژێکرنێ

زانینا حه‌ژێکرنێ

زانینا حه‌ژێکرنێ دناڤبه‌را دوو که‌سا ... ڤالاهیا ئێکێ ناڤێ که‌سێ ئێکێ بنڤیسه‌ و ڤالاهیا دووێ ناڤێ دووێ بنڤیسه‌ و ته‌خمین کلیک که‌ ... ناڤا بپیتێن ئنگلیزی به‌س بنڤێسه‌.

+ =

Gallery

پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن Empty
RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن

2 posters

Go down

پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن Empty پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن

Mesaj by admin Thu Dec 09, 2010 6:04 am

پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن
[You must be registered and logged in to see this image.]پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن -محمد مراد – باتیفا

کوردپورتال/محمد مراد – باتیفا/ ژیان وەھایە پیری بدیف ژیێ مە ھەمیاڤەیە پێتڤی یە رێز ل پیرەمێرو پیرەژنا بھێتە کرتن ھەتا ژیانا وان بدوماھیک بھێت و ئەگەر ل پێش چاڤێن زاروک و گەنجا مروڤ رێزێ ل پیرومێرو دان عەمرا نەگریت بێ شک تو دێ پیر بێ ئەو گەنج و زارو ژی رێزێ لتە ناگرن وەک :
١-روژەکێ زەلامەکێ ھەڤژینەک ھەبی گەلەک دەست نەخوشی بو بابێ وی دروست کرن نەچار دبیت بابێ خوە ژمال دبت مزکەفتێ و نڤینا بو دانیت و سپێدێ و نیڤرو ئێڤاریا زاد بو دبر ، روژەکێ بابێ وی گوتێ باب بو من بەتەنیەکێ بھنێرە من ب شەڤ سار دبیت . زەلامی بەتەنیەک دا کورێ خوە و گوتێ ھەرە بو باپیرێ خوە ببە . کورک شارەزا بو بەتەنی قەدکر ، قەدەک بەتەنیێ بو باپیرێ خوە بر . سپێدێ دەمێ زەلامی تێشت بو بابێ خوە ل مزکەفتێ بری بابێ وی گوتێ باب ما بەتەنی ل مال نەبون تو بو من ئێکێ بینێ ، گوت چەوا باب مانە من دوھی بەتەنیەک دایە کورێ خوە بوتە ئینایە . گوت بابو قەدەک بەتەنیێ یێ بو من ئینای . گوت دێ بەرێ خوە بدێ دجە دا ھشێت زەلامی ھاتن سەرێ وی و زفری مالێ گوت کورێ خوە مانە من بەتەنیەک دابو تە بو باپیرێ خوە ببێ تە بوچی قەدکر کورێ وی گوت باب من یێ قەدکری و قەدەک من بوتە ھەلگرتی یە ، ئەگەر تو پیر بوی دێ تە بمە مزکەفتێ جھێ باپیری زەلامی گازی ھەڤژینا خوەکر گوتێ دێ وەرە تو بابێ من خودان بکێ بکە تو خودان نەکێ کەرەمکە ھەرە مالا بابێ خوە چنکو ئەز دەمێ پیر دبم دێ چمە جھێ بابێ خوە . ھەڤژینا وی نەرازی بو زەلام نەچار بو ھەڤژینا خو بەردا ژبەر بابێ خوە.
٢- زەلامەکێ بابێ وی گەلەک پیر ببو نەدشیا خودان بکەت رابو بابێ خوە کرە پشتا خوە و بر ، بابێ خوە برە سەر کەڤرەکێ بلند کورێ بچیک گوت دێ چکێ باب ، گوت دێ باپیرێ تە دڤی کەڤری دا ئاڤێژم کورێ بچیک گوت بابێ خوە باب ئەگەر توژی پیر بوی ئەز دێ تە ئینم دڤی کەڤری دا ھاڤێژم بابێ و ترسیا جارەکا دی بابێ خوە کرە پشتا خوە ئینا دەڤە مال و باشتر چاڤێ خوە دایێ بو خودانکرنێ.
٣- جارەکێ زەلامەکێ گوت کورێ خوە کا باپیرێ خو بینە ل سەیارێ سیار بکە دا ببەین پیچەک بگێرین کور چو باپیرێ خوە ل سەیارێ سیارکرو زەلام ژباژێری دەرکەفت چو دناڤ چول و چیادا لبن دارەکێ راوەستا باپیرێ خوە ئینا دەرێ دانا بنێ دارێ گوت کورێ خوە ئەم دێ بابوی ھێلین بنێ ڤێ دارێ کوری گوتێ باب ئەڤە چ جھە ئەم ھاتینێ گوت ئەڤە گەلیێ قیامەتێ یە گوت کورێ خوە تو بوچی ڤان پرسیارا دکێ گوت باب ئەگەر توژی پیر بوی ئەز دێ تە ئینم بنێ ڤێ دارێ باب ناچار دبیت جارە کدی بابێ خوە ل سەیارێ سیار کرو ئینا دەڤە مالێ و پتر رێز لێ گرت ژ ترسێن کورێ خوەدا.
admin
admin
رێڤه‌به‌رێ گشتی
رێڤه‌به‌رێ گشتی

Hejmara Nûçeyan : 156
Welat : kurdistan
ئه‌ڤروکه‌ ئه‌ڤروکه‌ : بارانه

http://www.duhok-xzmat.tk

Vegere jor Go down

پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن Empty Re: پێتڤی یە رێز ل باب و باپیرا بھێتە گرتن

Mesaj by shvan_guli Tue Nov 29, 2011 12:56 pm

BIJET DEST XASH BO TE BO BIJJET

shvan_guli
ئه‌ندامێ به‌رده‌وام
ئه‌ندامێ به‌رده‌وام

Hejmara Nûçeyan : 31

Vegere jor Go down

Vegere jor